Sa lăsăm imperfecțiunile noastre în pace
Inapoi Autor: Frida Kahlo
,,Și, în cele din urmă, cred că nu trebuie să facem nimic pentru a fi iubiți.
Ne petrecem viața încercând să părem mai frumoși, mai inteligenți.
Dar am înțeles două lucruri.
Cei care ne iubesc ne văd cu inima lor și ne atribuie calități dincolo de cele pe care le avem cu adevărat.
Iar cei care nu vor să ne iubească nu vor fi niciodată mulțumiți de toate eforturile noastre.
Da, chiar cred că este important să lăsăm imperfecțiunile noastre în pace.
Este prețios să-i înțelegem pe cei care ne văd cu inima lor.”
Frida Kahlo
Cabinet Individual de Psihologie Sterian Daniela

Recomandă acest cabinet

